Yükleniyor

Backlink, Backlink paketleri ve Backlink çeşitleri

Backlink, Backlink paketleri ve Backlink çeşitleri

Backlink, Backlink paketleri ve Backlink çeşitleri

SEO, her internet sitesi için eğer olmazsa olmaz bir düzen optimizasyonudur. Bir internet sitesinin, arama motoru sıralamalarında ilk sıralara erişmesi için meydana getirilen çözümleme ve müşterinin isteklerine bakılırsa şekillenen arama motoru optimizasyonu, örneksiz bir internet sitesi oluşturmanın en mühim adımıdır. SEO’nun arasında internet sitesini geliştirmek için birçok unsur bulunmaktadır. Bu faktörlerden biri de backlink’tir. Backlink nedir? Backlink paketleri, çeşitleri ve tutarları..

 1. Backlink Nedir?
 2. Backlink Çeşitleri
 3.  Backlink Paketleri
 4. Backlink Paketleri Fiyatları Backlink Nedir?

Backlink, bir internet sitesinin almış olduğu trafiği çoğaltmak için dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan ve SEO içindeki en mühim liste etmenlerinden biridir. Sıralama etmenleri içinde backlink etmeninin önemi; Google tarafınca 2016 senesinde meydana getirilen bir izahat muhteviyatında hususi olarak belirtilmiştir. Genel olarak backlink, bir internet sitesi sayfası için alınan ücretli yada parasız olan linkler olarak belirtilmiştir. Bu bağlantıların fayda gösterebilmesi için hem kaliteli aynı zamanda kalıcı olması gerekir. Arama motorları devamlı kendini yenilenen ve geliştiren bir oluşum olduğundan de bir çok liste kriteri de bu oluşumun yenilenmesine eş olarak değişebilmektedir. Bu nedenle alınan backlinkin kalıcı ve ciddi anlamda kaliteli olması, bir internet sitesinin sıralamalarda en üst sırada yer almasını sağlayabilmektedir.

Backlink Çeşitleri

Backlink, muhteviyatında birçok çeşit barındırmaktadır. Backlink çeşitleri aşağıda sıralanmıştır:

 • Tanıtım yazısı 
 • Sosyal imleme backlink
 • Blog backlink 
 • Profil backlink
 • Forum tanıtımı backlink
 • EDU – GOV backlink
 • Footer backlink

Yukarıda verilen backlink çeşitlerinden, SEO analizi yapılır iken; sitenize en müsait olanı seçebilir ve arama motorlarında sitenin daha kaliteli bir hizmet ve ürün sunarak üst sıralara taşınmasını sağlayabilir ve ziyaretçi alım enerjisini arttırabilirsiniz.

Backlink Paketleri

Backlink’in arama motorlarında sıralamayı yükseltmek için en mühim unsur bulunduğunu dile getirmişti. Bazı ajanslar yada sitelerde ise backlink almak için oluşturulmuş hususi paketler bulunmaktadır. Bu paketler, internet sitelerinin genel hatlarıyla ihtiyacı ve bütçesine bakılırsa ayarlanmış olup tutarları da içeriğe bakılırsa değişim göstermektedir. 2021 Backlink paketleri, genel hatlarıyla SEO paketlerinin satılmış olduğu siteler yada muhtelif ajanslarda bulunabilmektedir.

Backlink Paketleri Fiyatları

Backlink tutarları, siteden siteye ve ajanstan ajansa bakılırsa değişebilmektedir. Ayrıca en mühim unsur olan ise alınacak olan paketin içeriğidir. Eğer siteniz için bir backlink paketi alacaksanız naturel backlink kaynaklarından almalısınız. Doğal backlink almak, yararlı olmakla beraber internet sitenizin arama motorunda üst sıralara taşınmasına yardım edecektir. Web siteniz için bir backlink paketi almak dilerseniz eğer, sitenizin gereksinim duyan backlink çeşitlerinden birini seçmeniz yarar sağlayacaktır. Backlink paket tutarları; 79 Türk Lirası ile 5000 Türk Lirası içinde değişebilmektedir. Aynı halde paketin içinde ne olduğu de backlink paketi fiyatlarını belirlemektedir. Bu nedenle backlink satın alma işlemi gerçekleştirilir iken kesinlikle SEO mevzusunda uzman birilerinden yardım almakta yarar vardır. Ayrıca, sitenizin SEO analizi yapılırken de backlink mevzusunda eksiğini öğrenmeniz ve hangi çeşidin site için daha müsait bulunduğunu belirlemeniz, sitenin genelde gelişimi ve alım gücü için çok fazla fayda sağlayacaktır.

web tasarım ajansı iletişim