Yükleniyor

Kariyere Giden Yolda Web Site, SEO ve İçerik Denklemi

Kariyere Giden Yolda Web Site, SEO ve İçerik Denklemi

Kariyere Giden Yolda Web Site, SEO ve İçerik Denklemi

Kariyere giden yolda web sitesinin payına bugünün şartlarında fazlaca şahit olmaktayız. Günümüz dünyasında milyonlarca insan, çok kolay bir şekilde internete erişim sağlamaktadır. İşletmenizin veya kişisel web sitelerinizde sizi kariyere götürecek olan yol sanal dünyadan geçmektedir. Sanal dünya gün geçtikçe daha geniş kitlelere hitap etmektedir. Bu yüzden web sitesi sahipleri web siteleri üzerinden ulaşmak istedikleri kariyere ulaşma yolunda bir çok dikkat etmesi gereken husus vardır. Bu yazımızda Kariyere Giden Yolda Web Site, SEO ve İçerik Denklemini ele alacağız.

Bir web sitesi kurulmadan önce ilk olarak web sitesi kurmaktaki amacınız ve ulaşmak istediği hedef kitlenin belirlenmesi gerekir. Bu hususlara doğru karar verdiğiniz halde web sitenizi istediğiniz seviyelere kolaylıkla ulaştırabileceksiniz.

Web Sitesinde Bulunması Gereken Bölümler

Kullanıcıların web sitenize girdiğinde karşılaşacak oldukları ilk izlenim çok önemlidir. Web sitenizin ana sayfası; sitenizi, kendinizi ya da yaptığınız işleri tanımlayacaktır. Ana sayfanızın yapısı, basit kullanılabilir bir yapıya sahip olmalıdır.

Web sitenizde kendinizi, yaptığınız işleri ya da hizmetleri tanıtan bir bölüm yer almalıdır. Web sitesi sahipleri bu kısma genelde “Hakkımızda” ismini vermektedirler. Bu sayede web sitenizi ziyaret eden kişiler sizi daha iyi tanıyacaktır.

Eğer bir ticaret sayfanız var ise web sayfanızda “Ürünler ve Hizmetler” bölümü ile Müşteri Görüşleri sayfaları da bulunması gerekmektedir. Bu sayede insanlar işletmelerinizdeki ya da hizmetlerinizdeki ürünleri daha yakından tanıyacak ve satın alma konusunda eğilimli olacaklardır. Müşteri görüşleri sayesinde web sitesine gelen diğer müşteriler de işletmenize karşı güven duygusu gelişecektir.

Son olarak web sitesinde bize ulaşın bölümü oluşturabilirsiniz. Bu kısım sayesinde web sitenizi ziyaret eden kullanıcılar, web sitesinde bulamadığı ya da karşılaştığı bir sorun karşısında muhatap bulabilmesi adına web sitesi sahibi ile iletişime geçmek isteyebilir. Bu nedenle kullanıcıların bize ulaşın ismi ile açmış olduğu sayfa bir çok web sitesi için zorunludur. Bu gibi önemli hususlara dikkat ettiğimiz takdirde kariyere giden yolda web sitenin önemi daha iyi anlaşılacaktır.

Web sitesinin içerik kalitesi

Özgün ve kaliteli yüksek içerikler üretmek, arama motorlarında sizi daha yukarı taşıyacak ve web sitenizi üst sırada çıkarmak için çok önemlidir. Sanal dünya da birden çok rakip olması ile beraber rekabet artmıştır. Bu nedenle içeriklerin kalitesi daha çok önem kazanmıştır. Arama motorlarının farklılaşan algoritma yapısı da zamanla içerikleri daha önemli bir hal almasına etki etmiştir. Yani web siteniz için SEO çok önemli bir faktördür.

Web sitesi için SEO nedir?

Seo’yu şu şekilde tamamlamak mümkündür: Web sitenizin arama motorlarında daha ulaşılabilir hale getirmek için yapılan çalışmalardır. Web sitenizin etkinliğini artırmanın yolunda SEO çok önemli bir yere sahiptir. Web sitenizin ziyaretçi sayısını artırmak ve arama motorlarında üst sıralarda kalmak istiyorsanız SEO sizin için gerekli olacaktır. Böylelikle ulaşmak istediğiniz kitliye hızlıca ulaşmış olacaksınız.

Yukarıda açıklandığı üzere; web sitenizin sizi götürmesini istediğiniz kariyere ulaştırması için dikkat edilmesi gereken bir çok husus vardır. Doğru seçimler ile istediğiniz yerlere rahatlıkla gelebilirsiniz. Sitenizin ismi, içeriği, başlıkları ve SEO çalışmaları hep birlikte düzenli ve eksiksiz şekilde yürütüldüğü zaman bu yolda sizin en büyük yardımcınız olacaktır. Web sitesi kurulumunda, düzeninde veya işletimi sırasında yukarıda sayılan ismi, içeriği, başlığı, SEO çalışmaları gibi kurulumu aşamasında yapılan bir hata tüm emeklerinizi boşa çıkarabilir. Çünkü web sitesi için temel kavramlar olan bu hususlar, zincirleme şekilde birbiri ile çalışmaktadır. Güzel bir tasarım, özgün içerikler, iyi bir SEO çalışmaları… Hepsi birbirini izler bir şekilde çalışmaktadır. Herhangi birisinden birisi eksik olursa bu zincirin bir halkası kopmuş demektir.

 

web tasarım ajansı iletişim